Obrázek

Workshop Jak zachytit paměť tance


Na konci května připravuje IPŠ specializovaný dvoudenní workshop pod názvem „Jak zachytit paměť tance“.

Jako soukromá paměťová instituce se chceme setkávat s kolegy z dalších organizací a odborníky ze zahraničí, rozhodli jsme se proto takové setkání uspořádat v Praze v prostorách Domu tanečního umění. Dvoudenní akce se uskuteční 27. a 28. května, zúčastní se jí specialisté na tvorbu a správu divadelních a tanečních archivů.

Očekáváme hosty ze Slovenska, Německa a Nizozemí. Program bude koncipovaný jako přednášky či prezentace, ale jde nám především o to skutečně se setkat, seznámit a sdílet vzájemně svou práci. Zabýváme se podobnými problémy, proto se chceme inspirovat u zkušených výzkumníků i větších institucí, jako třeba Deutsches Tanzarchiv Köln, a otevřít setkání i dalším zájemcům. Našimi tématy jsou například systémy katalogizace, digitalizace a uchovávání digitálních dat, kybernetická bezpečnost nebo softwarová řešení databází.

Pokud máte zájem se s odborníky na (nejen) taneční archivy setkat, můžete se registrovat na e-mailu kocourkova@institutpavlasmoka.cz – účast je pro registrované zdarma!

Projekt je realizován za finanční podpory Národního plánu obnovy.