Obrázek

Časté dotazy


Kde vás najdu?

Fyzické sídlo se nachází v Domě tanečního umění v Braníku. Adresa:
Nadační fond a Institut Pavla Šmoka
Dům tanečního umění Praha
Údolní 212/1, 147 00 Praha 4

Pokud nás chcete navštívit, domluvte si prosím schůzku s koordinátorkou projektu PhDr. Lucií Kocourkovou, ideálně e-mailem na kocourkova@institutpavlasmoka.cz

Jaké materiály jsou fyzicky dostupné?

V současnosti si můžete prohlédnout existující fotografie a většinu tištěných propagačních materiálů z období Baletu Praha, tedy z let 1964–1970. Další materiály budeme postupně inventarizovat a katalogizovat. Výběr z dosud zpracovaných najdete na stránkách Ballet Prague Heritage, nejjednudušší je listování sekcí Díla, kde se nachází abecední seznam choreografií.

Jsou možné absenční výpůjčky?

S ohledem na charakter achiválií to buhužel nebude možné, ale rádi vám individuálně materiály pro studijní nebo vědecké účely okopírujeme nebo naskenujeme.

Jak funguje videotéka?

Od podzimu 2022 je v Domě tanečního umění v Institutu Pavla Šmoka připravena malá studovna, kde si budete moci spustit vybraná videa. Vzhledem k tomu, že technologie byly v 60. letech ještě velmi drahé, z éry Baletu Praha se téměř žádné materiály nedochovaly. I výběr videomateriálů z éry Pražského komorního baletu je až do doby, kdy se rozšířil digitální záznam, omezený. Materiály na videokazetách časem velmi trpí, ale možná právě to jim nakonec dodává další kouzlo.

Zpracování videofondu je v dlouhodobém procesu.